Tertemiz-2 CD Albümü (ASFA Temiz Kalpler Korosu)

7.50 TL
8699004502042
Stokta
+

İlk olarak 2014 yılında Asfa Temiz Kalpler Korosu tarafından çıkarılan Tertemiz albümünün gördüğü yoğun ilgi ve elde ettiği başarılar sonucunda ikincisi çıkarılan Tertemiz-2 albümü istifadenize sunulmuştur.

Gençlere dayatılan kendi değer ve kültürümüzden uzak, tüketmeye yönelik popüler müziklere alternatif olarak kendi değerlerimizin yansıtıldığı, insanlara huzur veren ve manevi duyguları pekiştiren sanat eserlerini yeni nesle sevdirmek için yola çıkan Asfa Temiz Kalpler Korosu Tertemiz albümüyle bunu gerçekleştirmeye çalıştı ve bu yolculuk Tertemiz-2 ile devam etti.

Öğrenim çağında olan çocuklar ve gençler üzerinde günümüz popüler kültürünün ürünü olan müzikler yerine özümüze uygun olan sanat eserlerinin farkındalığını sağlama amacıyla yola çıkılan bu müstesna çalışmayla tasavvuf müziğine yeni bir çehre kazandırılıyor.

Eserlerin seçilmesinden, stüdyo kayıtlarının gerçekleştirilmesine kadar projenin her aşaması profesyonel şekilde gerçekleştirildi. Klasik eserlerin seçkin örneklerinin de yer aldığı albümün bir diğer öne çıkan yönü de ülkemizin yetiştirdiği ender musiki sanatçılarından Fatih Koca'nın da bu projeye katkı sağlamasıdır.

Bu albüm ile en saf, en temiz (asfa) çocukların icrasıyla değerlenen ilahilerle ruhlar şenlenecek, salavat, tekbir, naat ve şiirlerle gönüller fethedilecek.

ALBÜMDEKİ ESERLER

Sevdim seni mabuduma
Cürmüm ile geldim sana
Oruç ilahisi
Hu zikri
Ma lena mevla sivallah
Birsin Allah'ım
Terketme namazını
Kabe'nin yolları
Cuş'a gelir
Esma zikri

En büyük kim? Allah!